Kitaplar aracılığıyla verilen bilgileri desteklemeyi amaçlayan radyo ve televizyon programları, profesyonel donanımlı stüdyoların bulunduğu Televizyon Yapım Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir.

TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında yapılan stratejik işbirliği ile kurulan TRT Okul kanalı 31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Programların TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlandığı TRT Okul kanalında, her yaştan insana hitap eden eğitim programlarının yanı sıra gençlere yönelik farklı program türleri de yer almaktadır.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, İktisattan Temel Bilgi Teknolojilerine, bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda; gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilecektir.

TRT Okul Frekans Bilgileri

Türksat 2A Batı Paketi

    Frekans

Pol

   Sembol

   FEC

Digitürk 

 Kanal 66

 

 

 

 

 

   

 

 

11.919

   V 

    24444 

   3/4  

D-Smart 

 Kanal 130

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teledünya

 Kanal 130 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tivibu 

 Kanal 130 

 

Merkezde bugüne dek 5000’i aşkın televizyon eğitim programı ve 400’ün üzerinde radyo eğitim programı hazırlanmıştır. Değişen koşullara göre sürekli yenilenen televizyon eğitim programları,  TRT Okul kanalı aracılığıyla öğrencilere ulaştırıldığı gibi  internet üzerinden de ulaşılabilmektedir. Bireyselleştirilmiş olarak öğrencilere ulaştırılan televizyon eğitim programları ile öğrenciler, istedikleri zamanda istedikleri kadar ders çalışıp bilgilerini pekiştirebilmektedirler. Ayrıca öğrenciler televizyon eğitim programlarını DVD formatında da temin ederek kullanabilmektedirler.

Ders programlarının kayıtları, 0(222) 320 10 40 no.lu telefonla veya faks ile veya derskaseti@anadolu.edu.tr e-posta adresinden ön bilgi aldıktan sonra, gerekli bedeli Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesinin, T.C. Ziraat Bankası Eskişehir Şubesi 40003690-5001 no.lu hesabına yatırarak satın alınabilir. Ders programlarının kayıtları adrese ödemeli kargo ile gönderilmektedir.